Jaké se vyrábí k seriálu lokomotiva Tomáš hračky?

Ačkoliv by se dalo říci, že zlatá éra dětských seriálů již minula, stále ještě se jich v televizi vysílá poměrně dost. Jistě, nejsou tak kvalitní, a mají také nižší rozpočet, avšak jsou dostatečné na to, aby děti zaujaly.

Není však dobré zapomínat, že tím hlavním způsobem, jak si na sebe tyto seriály vydělávají, je prodej hraček a jiných předmětů s jeho motivem. A to platí i o seriálech pro nejmenší, jako je například Mašinka Tomáš.

vlak2

Tento seriál, který je, jak již bylo řečeno, určen pro nižší věkové kategorie, sleduje příběhy titulního hrdiny, vlaku jménem Tomáš, a jeho přátel. Je poměrně populární, a to nejen ve své vlasti, Anglii, nýbrž i u nás. Je tedy jen pochopitelné, že se budou vyrábět s motivem lokomotiva Tomáš hračky https://www.masinka-tomas.cz/.

Je však jasné, že ty musí být přizpůsobeny věkové kategorii, pro kterou je pořad určen. V tomto případě jde o malé děti, je tedy jasné, že zde se musí postupovat velmi opatrně. Přesto společnosti chtějí vydělat peníze. Nabízí tedy širokou paletu nejrůznějších hraček.

Tou asi nejsamozřejmější jsou nejrůznější dětské vláčky, vytvarované do podoby postaviček z tohoto seriálu. Zde pak samozřejmě záleží na tom, pro jakou věkovou kategorii je určen. Například u těch pro nejmenší se jedná o jednoduché dřevěné vláčky, často bez kolejí, kde nehrozí nebezpečí, že spolknou malý dílek, a zároveň si s ní mohou skutečně hrát.

vlak1

Pro větší děti se pak vyrábí klasické elektrické vláčky. Zde si pak mohou užít budování trati a následně i vymýšlet nejrůznější dobrodružství a překážky.

Samozřejmě to není vše. Existují například i plyšové hračky, figurky, ale například i dětské nádobí a další předměty na motivy tohoto pořadu, které můžeme koupit i u nás. Záleží pak jen na tom, co naše dítě bude preferovat.

Samozřejmě je otázka, zda skutečně chceme takto daný seriál podporovat, vzhledem k tomu, že tyto předměty bývají poněkud dražší. Ale co bychom neudělali pro to, aby naše dítě mělo radost, že?