Proč je kamenná dlažba tak oblíbená?

Mnoho lidí bydlí buď v rodinném domku, nebo má alespoň někde chatu či chalupu se zahradou. Díky ní pak mají kontakt s přírodou, i když třeba bydlí či pracují uprostřed města. A je pravdou, že pobyt v přírodě je prospěšný jak našemu zdraví, tak i psychické pohodě.

Je samozřejmě pochopitelné, že se právě zde chceme cítit co nejlépe. To je koneckonců jeden z hlavních předpokladů pro to, abychom na daném místě dokázali skutečně relaxovat a odpočinout si. A k tomu je důležité, aby naše zahrada pěkně vypadala.

dlazba1

Její součástí pak jsou často i nejrůznější cesty a pěšinky. Slouží k tomu, abychom nemuseli šlapat na trávník například po dešti. Tyto mohou být provedeny mnoha způsoby. Dříve byl velmi oblíbený beton, především pro svou cenu a také rychlou a snadnou pokládku. V současnosti však hraje prim kamenná dlažba Stone expert.

Ta je vytvořena z kamenných kostek nejrůznějších tvarů. Ty mohou být všechny stejné, nebo i různě kombinované. Zde plně záleží na vkusu daného člověka i možnostech daného pozemku. Mnoho z nás se však ptá, proč si právě dlažba získala takovou popularitu. Koneckonců je fakt, že její pořízení i instalace je poměrně dražší, než danou plochu jednoduše zalít betonem.

Jedním z důvodů je samozřejmě fakt, že vypadá mnohem lépe. To ostatně můžeme posoudit i sami – u mnoha domů i chalup stále najdeme klasické betonové cesty. Opravdu jsou hezčí, než je použití kamenné dlažby?

dlazba2

Dále je zde fakt, že je snadnější na údržbu. Beton totiž poměrně rychle eroduje. Nezvládá totiž až tak dobře změny teplot i jiné vnější vlivy, jako měnící se vlhkost. Důsledkem je, že začne praskat. Do trhlin se pak dostanou semena trav, které je následně svými kořeny ještě dále rozrušují a napomáhají jeho destrukci. Naproti tomu kámen, tedy pokud použijeme správný typ, vydrží skutečně dlouho.

Je tedy vidět, že pro onu oblibu existují skutečně pádné důvody. Jistě, možná, že vás odradí ona částka, ale věřte, že se to nakonec skutečně vyplatí.