Teepee pro děti – hračka i vlastní zázemí

Teepee jsou svým způsobem jednoduchá obydlí, ale důmyslná, kdy se tu plně projeví myšlenka „v jednoduchosti spočívá krása“. Uprostřed stanů bývalo vždy funkční ohniště, kouř unikal vzhůru středovým otvorem a bylo tu možné trávit pohodlně (na severoamerickém kontinentu) i chladná roční období. Teepee pro děti Chytrá liška samozřejmě není přizpůsobeno zakládání ohňů, ale svým tvarem si nic nezadá s původními indiánskými stavbami a můžete je postavit na zahradě i uvnitř domu. Poskytují prostor pro hraní společenských her, pro skládání stavebnic a puzzle a svým způsobem připomínají střechu nad hlavou, vlastní zázemí, které je důležité pro každého milovníka outdooru, kteří si staví v přírodě plátěné přístřešky.

stany Teepee

Co symbolizuje kruh – kruh je odpradávna symbolem jednoty, možná si vybavíte klasickou situaci, kdy se lidé sejdou poblíž ohniště v kempu, a zaujímají polohu po obvodu pomyslného kruhu kolem plápolajících plamenů. Máte jednak výborný přehled o všech ostatních, máte je na dohled, snáze s nimi můžete komunikovat a také kruh neblokuje energii tak, jako např. ostré úhly, nebo příkladně pravý úhel (roh místnosti). Je obecně známo, že v rozích energie špatně proudí, a je vhodné je v místnostech osadit nějakými bytovými doplňky a dekoracemi. Ideální je takové výklenky vyplnit vestavěnou skříní.

Teepee pro děti

Co symbolizuje kužel – tvar kuželu je symbolem vyzařování energie, světla slunečních paprsků, někomu připomíná zmrzlinový pohár, jinému kostelní věž. Mnoho lidí se však shodne v názoru, že jde o elegantní geometrický tvar, který dobře vyniká na krátce střiženém trávníku či na koberci, vypadá rozhodně lépe, než klasické stanové „áčko“. Dětem se pravděpodobně zalíbí víc, než jiné stanové konstrukce, bude je pravděpodobně fascinovat i výška Teepee a dostatek prostoru nad hlavou, což u klasického stanu nelze očekávat.