Jak při nakupování ušetřit?

Nakupovat základní potraviny, oblečení, drogérii i obuv je prostě životní nutností. Ale nikdo z nás nekrade a platy jsou ve své pevné výši, které se v lepším případě zvedají alespoň s inflací, v horším pak stagnují. Ale nikdo z nás nechce v životě jenom přežívat, chceme si dopřát nějakou zábavu, ať už ve formě cestování, našeho koníčku či si občas koupit něco nad běžný plán. To vše ale něco stojí. Kde na to ale máme brát, pokud nechceme začít krást, nemáme možnost změnit zaměstnání? Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti ušetření při nakupování.

Cashback
Už jste slyšeli o tzv. zpětné slevě při nákupech? Nejznámějším serverem poskytující cashback je Plnapenezenka.cz. Zaregistrujte se na serveru, poté přejděte na váš oblíbený e-shop (partnerských s daným cashbackem), nakupte a následně si nechte zaslat zpětnou slevu – obvykle v řádu jednotek procent, která vám opatří právě server poskytující cashback.

Nakupujte v akcích
Nemáme teď na mysli bezmyšlenkovité nákupy všeho, kde je velkým písmem uveden nápis sleva, nebo je zboží ve výhodné akci 1+1, 2+1 apod. Sledujte letáky obchodních řetězců a nakupujte trvanlivé potraviny (mouka, oleje, cukru, konzervy) v akci ve větším množství do zásoby.

Využívejte věrnostních karet
Vyřídit si věrnostní kartu dané obchodní značky nic nestojí, než pár minut vašeho času. S kartami můžete získat zajímavé výhody při samotném nakupování anebo v různých soutěžích pořádané příslušným obchodem.

Nakupujte online
Většinou nakupování online vychází levněji než na samotných prodejnách. Výhodně na Internetu naleznete různá pojištění včetně toho cestovního.

Využívejte slevových portálů
Slevomatje dnes už běžně známý a využívaný. Není jediným slevovým portálem u nás v České republice. Nezapomeňte je používat i vy, nemusíte zde nakupovat pouze zážitkové a relaxační pobyty. Občas se zde dají nalézt i poukazy na občerstvení, kosmetická ošetření a spotřební zboží. Dále se vyplatí se porozhlédnout i na zahraničních slevových portálech.