Kdy se vyplatí kupovat levný polykarbonát

Jednou ze základních potřeb každé stavby je střecha. Právě ona hraje hlavní roli při ochraně před deštěm i jinými vnějšími vlivy. Otázkou samozřejmě je, jakou vybrat. Přeci jen, na trhu je nabídek skutečně spousta, a laik může mít problém se v nich vyznat.

 

Pokud jde o klasický obytný dům, pak je pochopitelné, že zde chceme mít střechu co nejpevnější. Je také nutné, aby dlouho vydržela. I proto jsou u rodinných domů stále nejobvyklejší klasické došky. Ovšem neznamená to, že se jedná o jedinou možnost.

 

polykarbonat1

 

U menších staveb, jako jsou nejrůznější kůlny, altánky či skleníky, nám pak na střeše až tolik nezáleží. Jistě, je nutná, ale není zde nutné používat ty nejlepší materiály. I proto se zde hodně často používají polykarbonátové desky.

 

V podstatě se jedná o vyztužený plast, který je speciálně upraven tak, aby lépe odolával vnějším vlivům. Může být rovný či vlnitý, a v podstatě jakékoliv barvy, od čiré průsvitné přes tmavou.

 

Tyto variace samozřejmě znamenají, že existuje mnoho typů v nejrůznějších cenových relacích. A vzhledem k tomu, že základní premisou lidí je ušetřit co nejvíce peněz, není divu, že nejčastěji hledají levný polykarbonát Lehké krytiny, ideálně pak ten nejlevnější.

 

polykarbonat2

 

Situace ovšem není ani zdaleka tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Předně je to fakt, že nízká cena obvykle znamená i nízké výrobní náklady. Firmy si totiž zisky krátit dobrovolně nebudou, a zaměstnanci svou mzdu také ne.

 

Je tedy jasné, že zbývá jen použití méně kvalitních, a tedy levnějších materiálů, spolu s levnějšími výrobními postupy. Výsledkem je však sice levný, ale nepříliš kvalitní výrobek. To však zákazníci obvykle netuší.

 

Problémem je, že životnost takovéto krytiny bude podstatně menší. To znamená, že ji bude nutné často vyměňovat, a tedy kupovat novou. A tím opět vydělá jak výrobce, tak prodejce. Proto je dobré se zamyslet, zda se skutečně vždy vyplatí upřednostnit cenu před kvalitou.

5/5 - (1 vote)