Podle čeho si vybrat podložku na cvičení a v čem se mohou od sebe podložky lišit? Vybírejte důkladně!

Dnešní výběr podložek na cvičení je opravdu obrovský. Začínáte cvičit a nevíte, která bude pro vás ta pravá? Jak se v tom zorientovat a zvolit si dobře?

Podle čeho si vybrat podložku na cvičení a v čem se mohou od sebe podložky lišit? Vybírejte důkladně!

Může se to zdát jako banalita, podložek na cvičení je přece na trhu tolik, že stačí po jedné sáhnout a není co řešit. To je však velký omyl, je pravdou, že na trhu najdeme skutečně obrovské množství nejrůznějších podložek, ty se od sebe však mohou výrazně lišit a ne každá podložka může být ta pravá. Jak tedy vybírat a na co se zaměřit, když chcete cvičit efektivně a cítit se maximálně komfortně?

pexels-photo-2294361

Základní parametry, co usnadní hledání

Podložky na cvičení https://www.cvicdom.cz/podlozky-na-cviceni/ můžete samozřejmě vybírat podle více různých parametrů, v zásadě se pak hlavně odvíjejte od toho, jakou máte výšku, jakou máte tělesnou hmotnost a nakonec můžete vybírat podle toho, na který druh cvičení podložku využijete nebo z jakého materiálu byste podložku chtěli mít. Běžně se na trhu objevují podložky v délce sto osmdesáti centimetrů, ale najít můžeme i delší. Vždy je důležité brát v úvahu výšku, aby cvičení na podložce bylo co nejpohodlnější. I šířka by měla vyhovovat, co se týče hmotnosti, vybírejte si tloušťku podložky podle toho, kolik vážíte. Pokud máte nízkou hmotnost, je vždy lepší vybírat silnější a měkčí podložky a naopak, chráníte tak své klouby. Zohlednit je nutné také to, zda se chystáte na pomalé cvičení a pouhé protahování nebo chcete cvičit rychleji.

pexels-photo-3900844

Na jógu se pak prodávají specifické podložky, které k tomuto druhu cvičení mají uzpůsobený povrch. Podložky by pokud možno měly být i protiskluzové a rozhoduje i materiál. Snažte se vybírat podložky z recyklovatelných materiálů. Určitě ale berte v potaz i to, že povrch podložky by měl být pro nás co nejpříjemnější a někomu klasický PVC materiál vyhovuje nejlépe, někomu zase ne.

Podložky pro alergiky

V neposlední řadě je možné vybírat i podle toho, zda trpíte nějakou alergií, někdy totiž cvičení na podložce může u alergiků vyvolat nepříjemné reakce, proto jsou tu hypoalergenní podložky, které tento problém vyřeší. No a nakonec vám zpříjemnit cvičení může i samotný estetický vzhled podložky. Na trhu se objevují buďto jednobarevné varianty nebo podložky barevné a vzorované. Podložky na jógu dokonce mohou mít i potisk jednotlivých základních cviků, což funguje jako malý návod na cvičení.

Kvalitní podložka vám cvičení usnadní a zpříjemní, ta z kvalitního materiálu pak může mít i hodně dlouhou životnost.