Betonový design v moderních domácnostech – Co všechno můžete z betonu doma mít?

Novým designovým hitem jsou betonové prvky v domácnosti. Beton vypadá efektivně a určitě nejde jen o stavební základní materiál. Co z něj můžete mít?

Betonový design v moderních domácnostech – Co všechno můžete z betonu doma mít?

Beton obvykle považujeme jen za základní stavební materiál, který ale na první pohled nevypadá moc lákavě. Díky moderním technologiím a postupům se ale daří beton zpracovat úplně jinak, než jsme byli doposud zvyklí. Betonový design má své neobyčejné kouzlo, působí hrubě i něžně zároveň, stačí ho jen dobře sladit s ostatními materiály. Máte rádi neotřelý styl a nebojíte se experimentovat? Proměňte si díky betonu domácnost k nepoznání. Budete mile překvapení.

pexels-photo-205321

Od stěn až po podlahy

Beton se dá využít různě, jde o materiál odolný a navíc i voděodolný, takže se skvěle zužitkuje v koupelnách ale i kuchyních, skvěle vypadají betonové stěny i podlahy. Využít se dá beton i na výstavbu sprchového koutu, získáte tak bezúdržbový a skvěle vypadající sprchový kout. Beton se dá dobře opracovávat a může získat i nejrůznější podobu, od různých designových úprav, po matný nebo lesklý vzhled. S betonem se to ale jako se vším samozřejmě nesmí příliš přehánět. Pokud budou například všechny stěny v místnosti jen betonové, můžete si připadat jako v podzemním krytu. Jedna stěna či dvě protilehlé ale zajímavě promění interiér.

Z betonu se dnes vyrábí i kusy nábytku, betonové stoly se hodí jak do interiéru, tak i do exteriéru, zajímavě v prostoru vypadá i betonový barový pult v kuchyni. Na stěnu si pak můžete pověsit betonovou polici, výjimkou nejsou ani betonové židličky.

pexels-photo-1879064

Od malých detailů

Pokud si netroufáte rovnou na betonové stěny nebo podlahy, můžete začít s betonovým designem pomalu. Úchvatně vypadá na stole či komodě třeba betonová mísa, váza, soška nebo svícen. Velkým hitem jsou také betonové světla. Beton je vhodné kombinovat s přírodními materiály, dokonale se sladí se sklem, kamenem nebo dřevem. Takový interiér pak působí čistým a klidným dojmem. Vytvořit si tak můžete domov třeba ve skandinávském stylu, který je velmi oblíbený a vyznačuje se přírodními prvky a čistými liniemi.

Betonové prvky v interiéru působí doslova magicky.