Letní radovánky na zahradě

Léto už pomalu ale jistě klepe na dveře a to je nejvyšší čas začít řešit, jak letos strávíte dovolenou. V posledních letech jsou letní dny opravdu perná, a proto se mnoho lidí uchyluje u přírodních vodních toků, které ale s příchodem léta začínají pomalu zbarvovat do zelena. Ta indikuje, že se ve vodě přemnožily řasy a sinice taková voda je zdraví závadná a je nedoporučováno se v ní koupat. Lidem proto nezbývá nic jiného než se osvěžit o přeplněných koupališť, jejichž voda je nepříjemně nasycená chlórem a jehož odér ze své kůže cítíme ještě druhý den. Koupaliště jsou každoročně přeplněné a v horkých letních dnech doslova praskají ve švech. Není se tak čemu divit, že dominantou stále více zahrad se stává světle modré koupaliště, které je vyhrazeno jen pro soukromé účely. Ano, řeč je o bazénu.

čistá voda

Vůbec nezáleží, zda se rozhodnete pro nadzemní variantu, jejíž údržba je minimální nebo zvolíte zapuštěnou nádrž, která je podstatně finančně náročnější, ale zase nabízí velkorysé prostory, ve kterých je možné zaplavat i několik temp. Ideální je v takovém případě protiproud, díky kterému je možné bazén skutečně využívat i k vybroušení plaveckého stylu a ne jen k letnímu dovádění ve vodě.

listí na hladině

Aby voda v bazénu vydržela přes celou sezónu čistá, je důležité jí věnovat náležitou péči. Usazeniny, které se postupně zachytávají na stěnách a dně bazénu, mohou vodu v něm znečistit mrknutím oka. Tyto nečistoty je možné odstranit mechanicky, jen málokdo má ale tolik volného času, aby ho mohl věnovat úpravě bazénu. I z tohoto důvodu je výhodné pořízení bazénového vysavače, který dokáže jezdit po dně i stěnách bazénu a důkladně vysát veškeré nečistoty. Jedná se o plně automatickou variantu, která pracuje i bez lidské asistence. Užijte si letní radovánky v průzračně čisté vodě po celou koupací sezónu.