Co můžete očekávat od skříní na míru Praha

Úložný prostor od stropu až k podlaze – důležité je uvědomit si, že se tímto způsobem uzavře celý prostor podél stěny, čímž vzniká velký úložný objem. Při jeho plánování musíme předem zvážit počet jednotlivých přihrádek (fochů a zásuvek), kam budeme ukládat každodenní i sezonní oblečení a věci. Ty horní fochy někdy vyžadují přítomnost skládacích štaflí a ty mohou být uložené právě v některé ze skříní.

ně na míru

Úzké chodby a výklenky – takto se dají zaplnit i některé chodby, zákoutí a výklenky v různých tvarech a proporcích. Minimální šíře regálů je zpravidla 30 – 40 cm a podle toho lze vyměřit prostor a přizpůsobit skříň vašim požadavkům.

Dá se přemístit – atypickou skříň na míru Praha přemístíte stěží na jiné místo, ale všechny ostatní zpravidla ano. Této vlastnosti využijete při stěhování, nebo při změně koncepce stávajícího bydlení. Někdy to zvládnete sami, jindy je nutné provádět přířez a některé další úpravy, s nimiž vám ochotně pomůže firma, která skříň vyráběla a instalovala.

šaty ve skříni

Jsou estetickým doplňkem – v devadesátých letech byly v oblibě různé dekory laminovaných dveří s převahou imitace dřeva, ovšem dnes mají doslova zelenou řešení v barvě čistě bílé či jemně krémové. Čím světlejší odstín krémových či pastelových barev, tím více odráží světlo uvnitř místnosti a prostor nepůsobí stísněně. V současné době se také řada maleb v místnostech provádí sněhově bílou barvou a od barevných odstínů se spíše ustupuje, nebo se zařazují jen do prostorných sálů.

Bílá v kombinaci s pokojovými květinami – vestavěná skříň nepůsobí rušivě a vypadá jako součást prostorového uspořádání tehdy, doplníte-li do její blízkosti vzrostlé pokojové rostliny. Dekorativně působí různé palmy, ale i menší rostliny rozmístěné na jednoduchých policích na kolmé či protější stěně. Police a dveře skříně by měly mít shodnou barvu i styl.