Tipy na nezbytnosti, které nesmí v žádné dílně chybět!

O českém národu se říká, že má zlaté ručičky, a tak můžete mnohdy vidět domácí dílny, kde se to šikovnými vynálezy a vychytávkami jenom hemží. Je to pochopitelné, každý správný kutil, potřebuje dostatek prostoru, kde se může realizovat. Jak tedy domácí dílnu správně vybavit a co by v ní nemělo chybět?

 

  1. Dostatek úložného prostoru v podobě regálů a polic

Úložného prostoru není nikdy dost a je jedno, jestli se jedná o uložení věcí v domácnosti nebo právě v domácí dílně. Díky správně zvolenému regálovému systému můžete mít vše srovnané a zároveň neustále po ruce. Ještě před samotným nákupem si promyslete, co budete chtít do jednotlivých regálů ukládat, na základě toho pak volte maximální možnou nosnost polic.

 

uspořádaná dílna

Vhodným materiálem bude určitě kov. Kovové regály jsou velmi pevné, odolné a vydrží dlouhá léta. Navíc disponují největší možnou nosností. Dobře vypadají i kovové konstrukce v kombinaci s dřevem. Ovšem v tomto případě musíte počítat s kratší životností a vyšší pořizovací cenou.

 

  1. Ponk jako pracovní prostor

Dílenský stůl nebo také jinak řečeno ponk, je skvělou vychytávkou, která by ve správné dílně rozhodně neměla chybět. Ponk si můžete vyrobit sami anebo se pohlédnout po hotových výrobcích ve specializovaných obchodech.

 

  1. Nářadí, které dělá mistra mistrem

Můžete mít ty nejšikovnější ručičky na světě, ale pokud v nich nebudete držet to správné nářadí, jen těžko budete se svou prací spokojeni. Vrtačka s příklepem, elektrický šroubovák s nástavci a závitníky whitworth https://www.i-nastroje.cz/W-Whitworth-c14_293_3.htm nebo rázový utahovák.

 

špinavé ruce

Jistě oceníte i pomocníky, které vám pomohou zápasit se dřevem. Jelikož dřevo patří mezi oblíbený materiál řady domácích kutilů, tak právě ti by vám neměli v domácí dílně chybět. Sekera či pila patří mezi základní nástroje, které využijete nejenom při práci v dílně, ale i na zahradě.

3/5 - (1 vote)