Stěhování bytu v Praze bez stresu a psychického vyčerpání

Jak zabránit stresu při stěhování

Imunitní systém lidstva, zejména západní, technicky „vyspělé“ civilizace, se za posledních padesát let výrazně zhoršil. Důkazem toho jsou různé alergie, atopické ekzémy, astma, častější nachlazení a chřipky a také výrazně horší odezva na nový typ koronaviru. Když se nad tím zamyslíte, nebude toto zjištění vůbec překvapivé, vždyť mnozí z nás tráví většinu času v zaměstnání v uzavřených budovách bez přímého slunce, schází nám příležitosti k fyzické práci, jezdíme v autech více, než lidé v poválečné republice a k tomu si dopřáváme nezdravé pochutiny nebo dokonce alkohol a cigarety.

stěhovací proces

Narušená imunita je pak velmi křehká a rozhodí nás kdejaká maličkost. Zkrátka lidé, co dříve tvrdě pracovali na poli, byli schopni po každodenní dřině naložit na žebřiňák dubový slamník, těžkou truhlu a skříň, stůl a další nábytek z dřevěného masivu a s koňmi taženým vozem se přestěhovali sami, třeba i desítky kilometrů daleko.

krabice na stěhování

Co teď s tím? Pochopitelně by bylo vhodné začít u sebe a zlepšit svůj životní styl, ale jestliže vás čeká stěhování, pak raději spoléhejte na profesionály v oboru. Stěhování Praha je velmi psychicky i fyzicky vyčerpávající úkon, rozdělte tedy práci, abyste to neodnesli na svém vlastním zdraví. I tak budete muset zvládnout administrativu a tu za vás žádná firma neprovede.

O co můžete stěhováky požádat?

Balicí materiál, případně balení věcí – mohou vám pronajmout nebo prodat balicí i výplňový materiál a případně vám vhodně poradit či vypomáhat i s balením.

Rozmontování nábytku – to oceníte hlavně u kuchyňských linek a velkých nábytkových sestav, nejčastěji montovaných na míru. Stěhováci zvládnou nábytek na novém působišti i sestavit a přizpůsobit tamním rozměrům a bytové dispozici.

Převážet vybavení bytu, dílny, garáže, kanceláře – stěhovací firmy zajišťují transport vybavení bytů, domů, ale i průmyslových objektů, kanceláří a dílen. Nezastaví se ani před rozsahem a množstvím věcí, ani před jejich velikostí a umístěním.