S trampolínou 366 proti hormonální dysbalanci

Nepodléhejte stresu, zatočte s ním

Stresových faktorů na nás útočí celá řada, tím se pak rozkolísá hormonální rovnováha a začíná kolotoč problémů, které mohou skončit až v lékařské ordinaci. Většina z vás na otázku, co vám způsobuje stres, odpoví, že vztahy na pracovišti či v rodině, přepracování, příliš mnoho povinností a málo času na zábavu, znečištěné ovzduší, ale velmi často se zapomíná na tři nejdůležitější stresové faktory a těmi jsou hluk, nevhodná strava a málo pohybu.

skákání na trampolíně

O vlivu špatného stravování se dočtete v mnoha výživových směrech a můžeme vám doporučit obrátit se na nějakou prodejnu zdravé výživy a změnit zásadně svůj stravovací režim. My bychom však chtěli krátce pohovořit o negativním vlivu hluku, sedavého zaměstnání a pasivního odpočinku např. u televize.

děti na trampolíně

Hluk ve všech podobách, jako je automobilový provoz, průmyslová výroba, ale také např. hlasitá hudba, má velmi negativní dopad na naši osobnost, dokonce horší, než zplodiny z aut a továrních komínů. Zvukové vibrace totiž narušují naši auru a vyvolávají buněčný chaos a tím navozují značný stres se všemi jeho negativními důsledky.

Vyzkoušejte skákání na trampolíně

Lenost a sedavé zaměstnání vedou k falešnému pocitu pohodlí a to má neblahý vliv na lymfatický a hormonální systém. Dochází ke stagnaci lymfy, špatně se prokrvují periferie těla, špatně funguje zažívání a buněčná regenerace. S tímto problémem se však dá snadno zatočit, a sice skákáním na trampolíně 366 goodjump.cz Tento pohyb má několik zásadních výhod – netrpí tolik vaše klouby, jako při běhu, po několika výskocích se rychle uvolní endorfiny a máte hned lepší náladu a tímto způsobem také spálíte tolik kalorií, jako při běžeckém sprintu. Shodíte přebytečná kila, pohyb vás bude bavit a hlavně začnete odbourávat přebytečné uvolňování kortizolu a adrenalinu do krve, což povede k rovnovážnému stavu ve vašem těle.