Ne vždy si dost vyděláváme

Život nás lidí je dnes bez peněz naprosto nemyslitelný. Nikdo už si dávno nedokáže ani představit, že by bez oněch finančních prostředků žil. Potřebovali jsme je i za komunistů, kdy jsme ještě byli z důvodu váznoucí ekonomiky nejednou nuceni zvládnout leccos nedosažitelného nebo nedostupného sami, a obzvláště je potřebujeme dnes, kdy jsme už vesměs pozbyli schopnosti improvizovaně řešit to, co není v nabídce. Protože dnes už se nám nabízí ke koupi snad úplně všechno, včetně toho, co by se v zájmu nás lidí nabízet nemělo.

hromada mincí

Prostě jsou nám potřeba peníze, jimiž se platí při koupi jakéhokoliv zboží nebo při využívání jakékoliv služby. Musíme si takové finanční prostředky opatřit, a to v takovém množství, abychom dokázali vést normální spokojený život.

Ovšem zázraky se nedějí, a tak to nejednou bohužel nezvládneme. Kdekdo z nás může pracovat skutečně usilovně a zodpovědně, ale přesto nedostane zaplaceno tak, jak by potřeboval, a je tu i dost těch, kteří třeba ani žádnou práci a jiný zdroj příjmů nemají. A pak někdy nezbývají peníze na všechno, co bychom měli financovat.

finance libry

V takové situaci se pak mnozí z nás rozhodnou vzít si půjčku. Někdy jim to vyhovuje a někdy je to dokonce nezbytné. Jenže k získání takové půjčky je třeba nejprve přesvědčit poskytovatele o své schopnosti půjčené peníze vrátit, a to se lidem s finančními problémy často nedaří. A proto odcházejí z bank s nepořízenou. A míří k nebankovní společnosti, kde se nabízí daleko snáze dostupná hypotéka po insolvenci. Což je půjčka, u které nevadí mnohé z toho, co by v bance zhatilo šance na získání půjčky.

U takové nebankovní hypotéky se stačí zaručit za její splácení zástavou nemovitosti a mít doložitelné příjmy postačující alespoň k minimálnímu možnému splácení, a rázem tu má člověk možnost získat to, co potřebuje, tedy peníze, jichž se mu zrovna nedostává. I kdyby to jinde vypadalo beznadějně.