Plavání

Plavání patří k nejdravějším sportům. Posiluje celé tělo, zlepšuje kondici, nenamáhá tolik klouby, hubne se po něm, je dobré na záda. Proč tedy neplavat? Plavání je velmi zdravý sport. Hodí se třeba po jakémkoli náročnějším sportování pro uvolnění svalů a kloubů, tedy jako doplňkový sport. Třeba běháte, posilujete, nebo jste právě dojeli spinning. A plavání vás krásně uvolní, v podstatě je kompenzační. Plavání můžete mít i jako svůj sport, kterému se budete pravidelně věnovat. Během plavání kompletně zapojíte veškeré své svalstvo, aniž byste zatěžovali klouby.

Plavecký styl prsa

Zlepšujete si kapacitu plic a navíc? Plavat mohou i těhotné ženy. Navíc výhodou tohoto sportu je, že se nepotíte. K plavání vám postačí jen plavky, ručník a láhev vody. Během jakéhokoli cvičení či sportu je dobré doplňovat tekutiny. Plavat se dá v bazéně, ale také v přírodě, což je v parném létě nakonec příjemné osvěžení. Plavání, pokud ho chcete mít jako jediný svůj sport, byste se měli věnovat minimálně třikrát týdně a jeden váš trénink by měl zabrat alespoň hodinku. Během té hodinky byste měli aktivně plavat. Snažit se ze sebe vydat maximum. Jestli chcete během plavání hubnout, určitě ke svému tréninku zapojte správný jídelníček. Většina veřejnosti zná tři plavecké styly: prsa, kraul a znak. Ale je také motýlek (delfín), ale ten je těžší.

Plavecký styl kraul

Prsa plaveme asi nejčastěji, je nejpomalejší, ale také nejlehčí. Dbejte na to, abyste nezakláněli příliš hlavu, zkuste se trochu položit na vodu. Pokud chcete správně plavat prsa, měla by být páteř v jedné rovině. V podstatě máte ponořenou hlavu ve vodě. Zvednete ji při nádechu. Při výdechu opět ponoříte do vody. Vydechovat byste měli, kdy jdete do tempa. Výdech jev době, kdy máte ruce natažené vepředu (dlaně máte spojené) a nohy dozadu. Nádech je v době, kdy odpojujete ruce a přibližujete je k tělu a nohy také přibližujete k tělu. Nohy jdou od sebe, pokrčují se. Kraul je nejrychlejší plavecký styl. Zde je dobré nadechovat se do boku a dbejte na přirozené držení páteře. Znak je spíše odpočinkový styl, pokud se budete cítit unaveni, položte se rovně na hladinu, nebojte se, že se potopíte. Voda vás udrží a lehce kmitejte nohama. Určitě můžete na youtube shlédnout různé styly plavání, abyste měli představu. Po plavání je super si dát vířivku, saunu, páru, je to příjemné prohřátí a relax. A určitě nezapomeňte na doplnění energie formou nějaké zdravé svačiny.