3 základní rady, jak pečovat o své vlasy

Dlouhé, krátké, obarvené. Ať už máte vlasy jakékoli, je důležité o ně náležitě pečovat. Naše 3 základní rady budou pro vaše vlasy ideální péčí, kvůli které rozhodně není nutné hned běžet do salonu krásy.

  1. Mytí – méně je někdy více

Vlasy umývejte nejlépe jednou za dva dny. Možná máte strach, že budou mastné a neforemné, ale opak je pravdou. Pří každodenním mytí dochází k vysoušení a o to více je produkován ochranný maz, který vlas chrání proti poškození.

 

Před umytím vlasy důkladně rozčešte

 

Před nanášením šampónu vlasy důkladně namočte dostatečně teplou vodou, ideální doba je 1 až 2 minuty. Zajistí to otevření vlasu a důkladné umytí, kdy teplá voda rozpustí a smyje hrubé nečistoty a mastnotu.

 

Nanášení šampónu provádějte v menším množství. Nenanášejte přímo na vlasy, šampon si rozmělněte mezi dlaně a vmasírujte do vlasů od kořínků a nechte působit minimálně 2 minuty.

 

Vlasy důkladně opláchněte od veškerých zbytků šampónu. Pro lepší účinek můžete postup se šampónem zopakovat.

 

erotické foto

 

 

  1. Česání – mokré s velkou opatrností

K česání vlasů je důležité vybrat kvalitní hřeben, v poslední době jsou oblíbené hřebeny z přírodních materiálů. Na mokré vlasy je ideální hřeben s širokým zubem, který vlasy odděluje jemně od sebe. Dále je důležité mokré vlasy česat pomalu a trpělivě, protože mokrý vlas je nejzranitelnější.

 

Vlasy čeště nejdříve od konečků, pokud by vlasy byly česány od kořínků dojde k zacuchání a bude potřeba vynaložit větší sílu na rozčesání. To způsobí, že se vlas roztřepí a poničí.

 

Pokud máte po umytí zacuchané vlasy ve větší míře, použijte rozčesávací kondicionér.

 

zahradní sprcha

 

  1. Fénování / vysoušení – nikdy až do konce

K fénování přistupujeme stejně opatrně, jako k česání. Nejlepší je vlasy nechat přirozeně uschnout, ale bohužel někdy není možnost si vlasy umýt s takovým předstihem. Když už dojde na fénování, používejte nižší teploty a vlasy průběžně pročesávejte. Vlasy nikdy nevysoušejte až do konce, je lepší je nechat lehce navlhlé a nechat doschnout.

 

Pokud budete vysoušet pomocí ručníku, vlasy nedrhněte, ale přikládejte ručník po celé délce.