Nemovitost potřebuje správu

Každá nemovitost potřebuje správu, aby byl zajištěn její správný chod. Můžeme i svěřit specializované společnosti, která se o vše postará za nás.

Nemovitost potřebuje správu

Musíme zařídit řadu věcí

Vlastnění nemovitosti znamená také dost starostí, protože ji nemůžeme nechat jen tak ladem. To by znamenalo chátrání a po čase by třeba ani nebyla vhodná k bydlení či činnosti, ke které byla určená v minulosti. Na správu potřebujeme také dostatek financí, protože všechno nás něco stojí. U rodinného domu se o něj stará ten, kdo v něm bydlí, ovšem u takového panelového domu je to složitější, protože společných prostorů je dost, takže se na správě podílí více lidí.

nemovitost na rohu

Do této činnosti řadíme úklid, opravy, řemeslné práce, údržbu, účetnictví a řadu dalších věcí. U větších budov úklid mnohdy realizují úklidové firmy, kterým za tuto sužbu pravidelně platíme. Na obyčejné opravy může být zvolený člověk, který se o ně postará. Aby byla zajištěna dostatečná částka na všechny tyto akce, tak se od majitelů bytových jednotek vybírá jistý poplatek, jenž jde na společný účet. O větších akcích se hlasuje, aby bylo o penězích rozhodováno spravedlivě.

Správa firmou

Zabývat se těmito starostmi zabere čas a podobně, takže řada majitelů volí správu nemovitostí Brno střed, což je společnost, která se v tomto oboru pohybuje již dlouho. Postará se nám, aby v nemovitosti vše šlapalo a bylo v pořádku, takže se nemusíme bát, že by začala nějak chátrat. My tak budeme mít o starosti míň, ale vlastníkem samozřejmě zůstáváme. Kromě běžných oprav firma plánuje pravidelné údržby a zajistí i menší řemeslnické práce, kdyby se třeba někde ve společenských prostorách začala loupat omítka a bylo ji potřeba udělat novou i s výmalbou.

klíče od nemovitosti

Dále zajistí všemožné revize, protože ty jsou dané zákonem a skutečně se musí dodržovat. Dále se starají o vedení podvojného účetnictví, aby byli v pořádku i finance. Nemusíte se obávat, že byste jako majitel musel platit astronomické částky, protože služba je hrazena ze zálohových plateb majitelů jednotek. Takže se skutečně o vše potřebné dobře postarají.