Najděte si stejný styl pro svou zahradu i dům – Jak toho docílit, aby váš dům se zahradou splynuli v jedno?

Přemýšlíte nad tím, jak byste mohli svou zahradu sladit s domem? Opravdu vypadá lépe, když se dům i zahrada spojí v jedno a jsou ve stejném stylu. 

Najděte si stejný styl pro svou zahradu i dům – Jak toho docílit, aby váš dům se zahradou splynuli v jedno? 

Máte dům a patří k němu i zahrada? Určitě v první řadě dbáte na to, aby váš dům vypadal krásně a byl vybavený dle vašich představ, ale ani na zahradu nezapomínejte. Právě zahrada k domu patří a je skvělé, když se spojí v jedno. Můžete se držet jednoho stylu, ale můžete si všechno vyladit dle svého. Jistá pravidla by se ale měla dodržovat. Kde vzít inspiraci a jak dobře propojit dům se zahradou? 

květinová zahrádka

Jaký je váš dům? 

Máte několik možností, pokud máte dům vyloženě ve venkovském stylu, tedy je starší, menší a nechcete na tom nic měnit, měla by i zahrádka evokovat ten starý a typický venkov. Venkovská zahrada může být lehce chaotická, obvykle jí ale dominují záhony s květinami, zeleninové zahrádky, někdy i ovocné stromky. Nábytek by pak měl být dřevěný, na venkovské zahradě se příliš nebude vyjímat plastový zahradní nábytek. A o tom to je, musíte popřemýšlet nad tím, jak vypadá váš dům na první pohled, k tomu je třeba sladit zahrádku se vším všudy. 

Pokud máte naopak velmi moderní dům, nově postavený a fasáda je jako z katalogu, určitě byste měli mít zahrádku pečlivě upravenou, strávník by měl být vždy posekaný a dobře zarovnaný, nábytek na zahradě může být moderní, všechno by mělo být minimalistické a čisté, dokonale upravené a úhledné. Pak ale můžete inspirovat i v zahraničí. 

dům se zahradou

Jak to mají jinde

Pokud rádi cestujete, jistě jste si všimli, že co jiný krav, to jiný mrav a samozřejmě i úplně jiný styl bydlení. Francouzské zahrádky neustále krásně kvetou, anglický venkov je zase zasazen do přírodních a zelených barev, kdy domečky jsou téměř obrostlé zelení, ve středomoří se zase bydlí v kamenných domech, které mají také neskutečné kouzlo. I na svých cestách si můžete vzít inspiraci, ale je opravdu nesmysl mít moderní dům s barevnou fasádou a k tomu kamennou zahradu. Cit je v tomto případě důležitý. 

Zahradu a hlavně tu moderní skvěle doplní například skalka, ta se dá vybudovat v různých stylech.