Hypotéka bez příjmu

Pokud se i vy potýkáte s nedostatkem financí, pak věřte, že rozhodně nejste jediní, koho něco takového trápí. Můžete se také setkat s tím, že nemáte dostatek financí na to, abyste si mohli zažádat o hypotéku. Je ale možné tento problém vyřešit. Jak? Na tuto otázku vám dnes dáme odpověď.
Jestli je něco, co může cestu k hypotéce bez příjmu nebankovníhypotéka-cz.cz zkomplikovat, pak je to půjčka od rodiny nebo úvěr v bance. Pro některé žadatele je tím nejlepším řešením zástava nějaké nemovitosti.
To, co už je dávno za námi, je doba, kdy banky poskytovaly 100% hypotéky. V dnešní době je možné akorát narazit na hypoteční úvěry, které bývají okolo 80% – 90%.

hypotéka

Hypotéky, které bývají v rozmezí od 80 – 90% mohou poskytnout jen omezené množství, což je okolo 15% z celkového objemu hypoték. Banky je dokonce ještě k tomu nabízejí s vyšší úrokovou sazbou.
Co to tedy znamená? Znamená to, že pokud si zažádáte o hypotéku, nemůžete počítat se zafinancováním celé hodnoty nemovitosti. Bude potřeba dodat možná i více než 20% ze své kapsy.
Něco takového může ale představovat velký problém a to zejména pro mladé lidi, kteří si ještě určitě nestihli vytvořit finanční rezervu, která by byla dostatečná. Otázkou zde zůstává, zda je vůbec možné, v takové situaci najít vhodné řešení.
Jako nejlepší možnost se nabízí půjčit si od rodičů, kamarádů apod. Pokud si ale budete chtít zažádat o úvěr, je potřeba počítat s tím, že vám to rozhodně ztíží cestu k hypotéce.

hodnota

Bohužel ani půjčka v rodině není bez rizika. Její splácení bude mít také vliv na rodinný rozpočet. Mohou navíc nastat problémy se splacením hypotéky.
Jedním z dalších řešení je odložit pořízení domu nebo bytu na neurčito a potřebou částku naspořit. Možností, jak toho docílit, rozhodně není málo.
Je ale pravda, že všechny způsoby jsou běh na dlouhou trať.
Ne nadarmo se ale říká, že ten kdo chce, na konec dokáže.

4.5/5 - (2 votes)