Chcete zažít dobrodružství a napětí?

Takové pocity můžete zažít i vy! Ptáte se kde? Odpověď je únikové hry. Únikové hry/místnosti, anglicky escape rooms. Jedná se o místnost, předem vytvořenou právě k tomuto účelu. Hráči mají jediný úkol a to dostat se ze zamčené místnosti ven. Musí hledat různé indicie, řešit hádanky, rébusy, šifry…Většinou bývá několik druhů místností a vy si můžete vybrat, která se vám líbí nejvíce. Samozřejmě to bývají tajemná až strašidelná místa. Laboratoře, vesmírné stanice, vězeňské cely…
historické dveře
Jak to všechno vzniklo? Nejdříve byly tzv. escape games. Jsou to videohry, ve kterých se pomocí klikání a prozkoumávání okolí hráči snaží dostat ven z místnosti. Asi první taková hra vznikla v roce 1988. Byla vytvořena Johnem Wilsonem a jmenovala se Behind Closed Doors (Za zavřenými dveřmi). Tyto hry tedy vedli k vytvoření opravdových únikových místností. První únikové místnosti začali vznikat v Asii, potom v Severní Americe, Evropě, Austráli a dnes je najdeme téměř všude ve světě.
dveře metra
Pojďme si představit, jaké příběhy můžete zažít.Například jste v ústavu pro duševně choré a snažíte se odhalit tajemství, která tento ústav zahaluje. Dějí se tam pokusy na pacientech. Nebo jste členem archeologického týmu, který se v Egyptě snaží prozkoumat hrobku jednoho faraona. Najednou vás ale zastihne zemětřesení a jeden váš kolega uvízne v hrobce. Vy musíte zachránit vašeho uvízlého kolegu i nálezy. Máte však jen omezený čas. Další příběh může být takový, že už dlouho máte věstecká vidění a píšete slavným věštcům, jestli by se nestali vašimi mentory. Jedna kartářka a věštkyně se vám ozve a vy jí musíte dokázat, že opravdu máte schopnost vidět do budoucnosti. To bylo jen pár příkladů, ale existuje spousta dalších příběhů, které čekají až je vyřešíte.
strašidelná místnost
Jestli vás tento typ zábavy zaujal, určitě se podívejte a najděte si, kde ve vašem okolí něco podobného je. Vyberte si tu nejhorší nebo nejlepší místnost, podle statečnosti a s přáteli se pokuste přijít na záhadu, kterou daná místnost skrývá. Nebudete litovat.