Bezchlorová chemie do bazénu

Už jste někdy slyšeli tento pojem? Pro některé z nás možná ještě nepoznaný, jiní jej už objevili a mohou si užívat čisticí přípravky do bazénu bez chloru.

V čem tkví tajemství úspěchu?

V tomto oboru se nabízí přípravky pro úpravu bazénové vody. Každý, kdo má doma na zahradě nebo před domem bazén, tak používá nějaké přípravky k čištění vody. Většinou se jedná o chlorové přípravky na bázi chloru. Ovšem tyto jsou novinkou, kterou si jistě velice brzy také oblíbíte, protože nejsou na bázi chloru právě naopak, žádný neobsahují.
Bezchlorová bazénová chemie představuje hned několik přípravků pro úpravu bazénové vody. Tyto jsou na bázi aktivního kyslíku, který stejně účinně čistí a udržuje vodu čistou a průzračnou bez nežádoucích nečistot, mikrobů a mikroorganismů, které by se zde mohly tvořit.dno

Ptáte se, jak je to možné?

Přípravky mají vysoký podíl účinné oxidační látky. Tato oxidační látka se projevuje jako aktivní kyslík. Ten je obsažen v kyslíkových přípravcích různého typu. Může se jednat o:
1. OXY tablety
2. OXY krystaly
3. Aktivní kyslík
Všechny tyto typy jsou spolehlivé a díky vysokému podílu oxidačního činidla zabezpečí vaši vodu v bazénu před nežádoucími jevy. Působí také velice šetrně na pokožku lidí, kteří se v dané vodě koupají. Velice rádi budete každý den plavat, protože se vaše kůže bude cítit mnohem lépe.
Nejvhodnější jsou pro lidi s citlivou pokožkou. Tyto přípravky jsou skvělou volbou i pro děti, nebo pro dospělé, kteří trpí netolerancí k chlorovým přípravkům. Proto jsou číslo jedna, když máte pokožku citlivou nebo trpíte různými obtížemi. Dávají jim přednost také lidé, kteří nemají rádi pach chloru nebo nechtějí mít chlorovou chemii do bazénu ve své vodě. Pokud si žádáte jiné přípravky, pak můžete zvolit tyto na bázi aktivního kyslíku, které vůbec neškodí. Skvěle působí proti mikrobům, nežádoucím jevům a navíc jsou šetrné k pokožce. Vhodné je jejich použití s aktivátorem kyslíku, který zvyšuje účinek aktivního kyslíku. Přípravek, jakým je kyslíkový aktivátor můžete nahradit Algicidem. swim