Zářivá hvězda – Elon Musk

Elon Musk je rodákem z Jihoafrické republiky, Pretorie. Již v dětství četl neustále sci-fi romány a komiksy. Ale na rozdíl od velké většiny ostatních lidí, pro které to je jen snůška pohádkových příběhů, bral tyto příběhy celkem vážně a shlédl se v nich. Když později jako fyzik vydělal velké jmění v Silicon Valley, začal si své sny plnit. Ostatně dětství zcela zásadně rozhodlo o tom, kam se jeho život bude ubírat. Jeho otec byl elektroinženýrem, pilotem a námořníkem a to tedy nebylo daleko od oborů, které si Elon později vybral pro svá studia. S otcem později neměli nejlepší vztahy a nepřispěl k tomu ani fakt, že se s jeho matkou rozvedli. Nicméně zažil i ostrou šikanu, kdy po pádu ze schodů ztratil vědomí.
moderní Tesla

Tyto události v něm jen povzbudily tu část osobnosti, která sní a je schopna realizovat velké plány. V deseti letech už jej začaly zajímat počítače a velmi brzy se naučil programovat. Spolu s velkou inspirací z románů například Isaaca Asimova dosáhnul na velké znalosti v oblasti techniky. V sedmnácti letech začal studovat univerzitu Queen\’s University in Kingston v Ontariu. Doktorát získal v oborech aplikovaná fyzika a materiálové vědy. Už toto vzdělání by stačilo na obstojnou kariéru, ale Elon šel mnohem dál.
průzkumník na Marsu

V roce 1995založil se svým bratrem softwarovou společnost Zip2. Později to byly firmy X.com a PayPal. Musk objevil díru na trhu a umožnil lidem ve velkém platit přes internet. Od této chvíle už mluvíme o velkém podnikání a finančních možnostech moci si plnit sny a bádat nad tím, co jej zajímá. Elona vždy zajímala problematika obnovitelné energie a vzdáleného vesmíru.

Proto v roce 2001 zakládá firmu SpaceX a od té doby je o něm slyšet ve světových médiích. Jeho vize osídlit Mars zaujala mnoho lidí, kteří s ním projekt realizují. Věnuje se ale také dalším projektům jako je jeho Tesla, Inc., solární město atd.